Zrodila se píseň…Znáš ji?

Miluji písně a ještě více písně, které něco říkají. Ráda je vymýšlím, přetvářím a učím děti. Je to zábava a veliká radost. O to více jsem se potěšila, když jsem objevila na internetu článek o jednom Kmenu z afriky (Himba), který údajně nepočítá datum narození dítěte ode dne početí, ani narození, ale od momentu, kdy se maminka pro dítě rozhodne. V tu dobu odejde žena z vesnice, posadí se pod stromem a naslouchá tak dlouho, dokud nezaslechne tu kouzelnou píseň dítěte, které touží přijít na svět.

Tato zpráva mi udělala velikou radost, protože aniž bych seděla pod stromem, také jsem zaslechla písně svých dětí, které jsem potom všechny okolo naučila tak, jak to dělají právě lidé v tomto africkém kmenu. 🙂

Jakmile žena z kmene tuto píseň uslyší, vrátí se ke svému milovanému muži a písničku ho naučí. Poté se spolu milují s vědomým záměrem počít dítě a společným zpěvem této písně zvou dítě k sobě.

Když žena otěhotní, naučí píseň dítěte i ostatní ženy a duly ve vesnici. Je to nádherná tradice, protože poté, co se dítě narodí, tak se kolem něj sejdou všechny ženy i lidé ze vsi a přivítají dítě jeho písní.

Nakonec naučí postupně píseň celou vesnici a kdykoliv se během života dítě zraní nebo se mu něco nepodaří, ostatní vesničané mu jeho píseň zazpívají aby ho ukonejšili, povzbudili nebo mu ji zpívají na jeho počest v rámci přechodového rituálu do puberty.

Pokud člověk spáchá čin, který je proti kmenovým pravidlům, je svolán ostatními vesničany do středu vesnice. Vesničané kolem něj vytvoří kruh a zpívají mu „píseň zrození“ protože věří, že se člověk může napravit díky laskavému připomenutí toho, kým je. Věří, že pokud člověk rozpozná svou píseň, nemá potřebu udělat cokoliv, co by druhým ublížilo.

Manželé si zpívají své písně spolu a v čase smrti se opět sejdou ostatní vesničané kolem umírajícího a zpívají mu jeho píseň.

Je to nádhera, že?

Máte pro své děti písně zrození? Pokud ne, zkuste si najít pro sebe klidné místo – klidně někde v přírodě pod stromem a naslouchejte jejich písni. I když už jsou děti velké, uvidíte, jaká píseň Vás napadne a stane se z ní nádherný rituál pro celou rodinu.

Zpívám dětem jejich píseň zrození často a často na jejich přání:) a často se mi taky stává, že ji někdo slyší a říká mi: „Jé, vymysli i pro naše děti takové krásné písně.” Není čeho se bát, přátelé. Když se ztišíte, přijde i Vám ta nejkrásnější píseň na světě.

Těším se, až nás ji naučíte.

Objímám a přeji krásné společné zpívání a radost Vašim dětem,

Taraka Solei

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.