Jak se zbavit očekávání

Neočekávej!

Neustále očekávání způsobuje Tvoji neustálou nespokojenost. 

Odvádí Tvou pozornost do budoucnosti a ty potom zapomínáš žít svou přítomnost. Tvé očekávání se taky často řídí Tvými zkušenostmi. Byli-li Tvé životní zkušenosti špatné, očekáváš často to nejhorší. Byli-li dobré, očekáváš to dobré. 

Z každého očekávání však přichází nakonec zklamání. Jednoduše to nikdy nebude dost, Ty nikdy nebudeš dost. 

Poznej ve svém životě míru rovnováhy, mír v sobě, rovnováhu v sobě. Buď soudná. 

Neočekávej, že první den své podnikatelské cesty vyděláš svůj první milion. Ano, může se to stát, ale větší radost z toho budeš mít, když budeš životem překvapena. 🙂

Nech se každý den, každý okamžik, překvapit.

Netlač na sebe, na výkon, na lidi kolem sebe. Uvolni se, výsledky se dostaví. 

Neočekávej ani výsledek války, neválči ani v sobě. Vše bude přesně tak, jak má. A ty tomu můžeš přispět tím, že zůstaneš bez očekávání plně ponořena ve svém středu, ze kterého budeš konat pro dobro všech. 

Jakákoliv válka je ničívá. Pokud se odehrává v Tobě, ničí Tvé vnitřní struktury, tvé tělo, tvé jemno-hmotné části. Zatěžuje Tvoji psychiku a pomalu, ale jistě, Tě požírá zevnitř. 

Nenech se sežrat strachem, který taky často vychází z očekávání. Zbav se jednou provždy různých předpovědí a výkladů budoucnosti, které  směřují Tvou cestu. 

Raději se zastav a v míru v sobě naslouchej hlasu své duše, která Tě nikdy nenechá na holičkách, vždy k Tobě promlouvá, v každém okamžiku Tě vede, i když se Ti zrovna zdá, že neříká nic.

I nic je cesta.

Je to prázdnota před naplněním sebe sama. Bez nic bys nepoznala něco.

Důvěřuj svému vedení a věz, že jsi-li napojena na sebe v každém okamžiku, pocítíš skrze své tělo nebo svou intuici, zda kráčíš po cestě, která tě naplňuje a baví, nebo ne. A pokud Tě život baví, přináší Ti, jako odpověď na Tvé vnitřní štěstí, plno kouzelných okamžiků, ke kterým i ruku v ruce hojnost přichází. 

Očekávání Tě limituje. Omezuje Tvoji tvořivou složku a brání Tvému uvolnění do života. Navíc, ve stresu se špatně tvoří.

Jak se tedy zbavit očekávání? 

  • Zaměř se na to, co je teď:
  • Jak se cítíš, když tvoříš? Baví tě to? Naplňuje? Obohacuje to současně lidi kolem Tebe nebo Matku Zemi? Ano? Pak je to úžasné. 
  • Je tvá odpověď: Ne? Změň to. Zeptej se sebe samé, co pro sebe můžu udělat teď, abych se uvolnila, abych se cítila líp, abych tvořila v lehkosti? Protože s lehkostí i hojnost přichází. A nemyslím jen tu finanční, ale i tu vnitřní hojnost, lásku, přátelství, hluboké vztahy, atd., atd. 
  • Očekáváš ve svém životě jen to nejlepší? Nebo jen to nejhorší? Pokaždé, když se přistihneš při očekávání, vrať se k sobě. Ptej se sebe samé, co mohu pro sebe udělat právě teď? Proč je pro mě důležitější to, co možná bude, než to, co právě je? Tak se budeš neustále vracet do přítomnosti, která možná zatím není ve tvých očích růžová, ale svým rozhodnutím to můžeš kdykoliv změnit. Uvědom si, že žiješ TEĎ a TADY. Zítřek nemusí nastat. Co uděláš dnes, abys mohla večer usnout s vědomím, že jsi prožila nádherný den?
  • Pokaždé když začneš cokoliv očekávat, uvědom si, že očekávání Tě zbytečně limituje. (Př. Očekáváš, že manžela napadne umýt nádobí nebo Ti přinést kytku. Nebo, že ho to v životě nenapadne. 🙂 Nebo možná očekáváš, že budeš ve svém podnikání za měsíc milionářka. Nebo, že bohatá nebudeš nikdy. 🙂 Možná očekáváš, že budeš mít za týden sítě plné odběratelů. Nebo, že Tvé příspěvky nikdy nikdo číst nebude… Možná očekáváš, že budeš hned expertkou na to, čím se zabýváš. Nebo, že nikdy nedosáhneš výsledků jako Tvá oblíbená Hvězda, kterou sleduješ. :/ Možná očekáváš, že první muž, kterého potkáš bude pan dokonalý. Nebo, že ani 10tý muž, kterého potkáš nebude pan dokonalý. 🙂 Atd. Atd. Na extrémech můžeš krásně vidět, to, co tě limituje. Je to Tvá hlava. Tvá představa o tom, co bude, co Tě určitě potká, ať už v dobrém nebo ve zlém. A protože se Tvá představa pak často naplní, aby ses utvrdila v tom, že přesně to jsi očekávala:D, tak jsi věčně zklamaná, nespokojená a nedosycená. Neočekávej. To, co Tě má potkat, to Tě zaručeně potká. Buď v klidu. A pokud nevíš, kudy se vydat, tak se dosyť. 
  • Je v pořádku znát svou Vizi a mít i představu, kdy ji naplníš, ale nelimituj se tím. Co když je pro tebe připraveno něco rychleji a v takové míře, kterou by sis nikdy nedokázala vysnít, protože to se Tobě prostě nemůže stát? 🙂 Nelimituj se svým očekáváním. Otevři se proudu života, ve kterém si každé teď můžeš užívat. 

Tvá cesta je plná zázraků. 

Je to jako bys šla po cestě, na které leží na každém kroku překvapení. Ale ty ho často nevnímáš, nevidíš nebo přehlížíš, protože se nedíváš na to, kde právě stojíš, ale hledíš do dálky na pomyslnou bránu vítězů nebo poražených, která tě odvádí od toho, co máš a žiješ právě teď. 

Zapomeň na cíl, zaměř se na cestu a užívej si na ní každý jeden krok.

Taraka

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.
Komentáře
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: