Zápas s temnotou

Na začátku roku si spousta z nás dává nová předsevzetí na základě toho, jak jsme prožili rok předešlý. Přehodnocujeme, bilancujemeotevíráme se své vizi. 

Když se ohlédnu za rokem 2019 cítím velikou vděčnost. Nejen za to dobré, ale i za to “tíživé”, co mě potkalo. 

Možná se tomu divíte, ale když přijmete, že vše se děje pro naše nejvyšší dobro, pocítíte a spatříte to, kam nás směřuje či směřovala projevená temnota. Tedy zpět do našeho srdce, kde jedině může být prozářená, přijata, transformována a proměněna skrze Božské láskyplné světlo v bezpodmínečnou lásku.

Každý z nás občas zažije krušné chvíle, ale pokud se jim nepoddáme v podobě sklouznutí do role oběti, oběti osudu, či viníka, naučíme se z nich těžit. 

Všechny tyto situace nás vedou zpět k sobě, do pokory, do čistoty srdce, jednoty, kde jedině můžeme naplnit svoji cestu. Ale o tom se nedá jen blábolit. Je třeba to zažít– prožít– pocítit ve vlastním těle a procitnout do tohoto vědění. Ano, často právě i skrze bolest, která naše ochranné krusty rozmetá a mi najednou zjistíme, že čím více se chráníme, bráníme, mobilizujeme, tím větší zkoušky potkáváme.

Jakmile se však odevzdáme té síle, která nás přesahuje, najdeme skrze cestu lásky světlo všude tam, kde se do té doby zdála býti jen temnota.

Dívejte se na svět nejen svýma očima, ale především ve sporech a situacích, kde nedokážete odpustit, se podívejte očima toho druhého. A poté se na to podívejte očima lásky. Protože tam, kde je láska, ztrácí temnota sílu. Existuje jenom přijetí.

Věřte mi, vím že je to těžké. Chce to sílu, která často, když jsme na kolenou není kde brát.

Ale ona v nás stále žije! A i nadále nás nutí vstát a září do doby, dokud se nám to nepovede napořád.

Nic není jen černé a bílé.

Nikdo jiný, než-li vy sami, nezná odpověď na vaši otázku. Protože skrze každého z nás promlouvá Božská moudrost, pokud se jí otevřeme.

Každý z nás se neustále učí skrze setkávání s ostatními. Každý den, každý okamžik máme na výběr podívat se na danou situaci, na svůj život i na sebe samé očima lásky. Pokud nezačnete mít rádi sami sebe, nedokážou vás milovat a přijímat ani ostatní.

Vy jste tím zářivým světlem, které má moc prozářit temnotu. Věřte si.

 • Vykročte, i když nevíte kam– kudy a věřte, že vše se děje pro vaše nejvyšší dobro.
 • Život je školou, učením se, sebezdokonalováním se do doby, dokud kráčíme proti stěně plné vlastní temnoty. Pokud ji však řádně prozkoumáme, neodmítáme, přijmeme…, zjistíme, že není čeho se bát.
 • Přejte všem jen to nejlepší –  i těm, kteří na vás myslí ve zlém. Vše se skrze vás promění.
 • Přestaňte se neustále obhajovat nebo obhajovat názory či postoje jiných. Buďte sami sebou. Kdo je ten, který se neustále obhajuje nebo brání? Čeho se tolik bojíte? Proč je pro vás obhájení tolik důležité? Proč ztrácíte svoji sílu? Zkuste být na chvíli pozorovatelem svého života.
 • Propojte se opět se svými vnitřním světlem, jehož síla je tvořivá, čistá, harmonická, neusilující, jednoduše nádherná. Propojíte se s ním skrze vděčnost, klid, ticho, lásku, mír.
 • Přestaňte hodnotit a soudit jiné, abyste si mylně dokázali, že vy jste lepší a oni nedokonalí. Prohlédněte hru svého ega. Uvědomte si, že každý je přesně takový, jaký je. A když to nebudou pro vá jen slova, ale stane se to opravdu čistou přirozeností skrze přijetí, najednou pocítíte v lásce nejen sebe, ostatní, ale i Matku Zemi a celý svět, Vesmír v propojení.
 • Začnete vnímat rytmus nejen svého srdce, ale i země a budete žít se vším v souladu, přirozeně, hravě. Protože tento rytmus vás povede k odpočinku, když je třeba, ke službě, k radosti a hravostí a kroky na vaší pozemské cestě se tak stanou velmi jasné a lehké.
 • Žijte radost, žijte v souladu se vším kolem. To vám ze srdce přeji.

A na závěr chci poděkovat všem, se kterými jsem se během roku 2019 setkala, ať už osobně nebo skrze vhledy. Nesmírně si toho vážím. Je pro mě velikou radostí setkávat se s vámi. Cítím velikou vděčnost za to, že mě inspirujete skrze své příběhy, i že mi dovolíte, abych skrze ten můj příběh inspirovala já vás.

Dnes a denně vstupujme opět do pokory, do čistoty svého srdce a skrze ni tvořme.

Rok 2019 byl pro mě rokem splněných přání. Maok mi pokřtil knihy i karty, Barborka Vyskočilová z Bájo Mlsky pro nás připravila jídlo, Marcelka Berith tancovala, Monika Talpová mi pomohla s úpravou knih a dala Triše a Taře podobu, Marcelka mě provedla korekturou, vysázeli jsme s Honzou z Vitalvibe a Zuzkou Lužnou přes 3000 stromů a z mnohým z vás se naše duše opět poznaly.

Děkuji za propojení v lásce. 

Taraka

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžete milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie vám pomůže rozvíjet vaše dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s vaší duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.
Komentáře
 1. Milá Tatarko Solei, nic není náhoda, že jsem si pořídila počítač a do cesty jsem od andělů dostala Vás, vaše poselství. Jen jsem smutná, že tyto zamyšlení, zastavení v srdci a poznání by potřebovalo hodně lidí. Chybí mezi lidmi láska ,pokora, porozumění. Vše je nahrazeno mobilem, počítačem, tabletem. Už se neposílají pohledy, stačí SMS,nebo pře facebook zpráva. Ani se nemusíme scházet, pošlem sefíčko….kam jsme došli, kdo to ví???
  Děkuji že Vás mám Dana

  • Taraka Solei napsal:

   Jé, děkuji za zprávu. Píši i posílám dopisy moc ráda. Takže za mě, když každý budeme pokračovat v tom, co milujeme, vše se prozáří. Věřím v krásné začátky i konce. Taraka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů