Toužíš po bezchybném vztahu?

Poslední dobou zjišťuji, že lidé touží:

 • po vztazích na přímce, 
 • po vztazích bez kompromisů, bez hádek, 
 • po klidu, po lásce, která je přijme se vším všudy a bude je milovat, ať udělají cokoli…. 
 • po vztahu, ve kterém jeden s druhým bez řečí souhlasí a jdou jedním směrem. 
 • Po takzvaně zakonzervovaném vztahu, kde ale často není k dýchání, protože pod pokličkou něco páchne…:(

Toto však není láska…, je to jen hra na lásku okořeněná závislostí, neschopností být sám/a za sebe, nepoznání sebe a svých potřeb, tužeb, svého vnitřního světa. 

Bezpodmínečně milovat je velmi důležité a převyšuje to lásku mnohonásobně, protože v bezpodmínečnosti se děje vše pro nejvyšší dobro všech – tedy ne pro naše dobro. 

Ve vztazích je proto velmi důležité:

 • zachovat si svou individualitu, 
 • budovat společný vztah a užít si v něm nejen společný, ale i osobní růst,
 • komunikovat své potřeba, pocity, touhy, bolístky, 
 • pečovat o sebe s láskou.

Možná si říkáte, že by málokdo ustál proměnu pesimistické rokerky v seberozvojovou věčně dojatou ženu plnou života, proměnu z černovlásky na přírodní plavovlásku…, a s tím samozřejmě související pochody a změny v myšlení, chování, hloubce cítění, prožitku atd.

 Ale stalo se tak. Ustál to jak můj muž, tak i moji přátelé. 💋 Protože jsme jednoduše šli společnou cestou a přesto jsme si každý uchovali svoji jedinečnost.

On totiž vztah, ve kterém je sice navenek teplo, 

ale uvnitř je spousta nevyjádřených emocí, není opravdový.

Začne to maličkostmi, kdy schováváte jeden před druhým svá potěšení, protože co by na to řekli lidi, partner, partnerka apod a dostává se to do situací, kdy se nedokážete za svá rozhodnutí postavit. A pokud se za sebe nepostavíte v maličkostech, nejde to potom ani ve velkých věcech… Vše je tedy ke zvážení…

Vztah, stejně jako život, je cyklický. Jednou jste v něm nahoře a jednou dole. Často se ženy přihlašují na mé na kurzy , protože nejsou spokojeny ve svých vztazích a nakonec zjistí, že vše praměnilo z toho, že nebyly spokojeny sami se sebou. Jakmile začnou měnit sebe, změní se jim i jejich vztahy. A s tím přichází velikánská úleva pro ně a pro mě velikánská radost, když mi píšou:

Děkuju, Tarako, partner říkal, že by Tě moc rád poznal, však je u té mé proměny každý den a je rád, že jsem do toho šla, protože vidí výsledky a pomáhá to nám oběma v našem vztahu vzájemně i k sobě samým 🥰

Vztah je jako vlny moře. Nechce dosáhnout lineární linie, která nezná pocity výšin, ani pádů, protože to je život sám. Skrze pády se učíme zase a znova vztát, díky pádům rosteme. 

Člověk se stejně jako příroda neustále obměňuje. Obměňují se i naše vztahy, naše životy, naše práce, a tím se proměňujeme mi sami. Nic není neměnné, vše se vyvíjí, buduje, roste. Nejde tedy o to, abychom neprožívali ve vztazích přirozené vlnění. Jde o to, aby tyto vlny byly co nejjemnější, aby byli pro náš život příjemným houpáním, nikoliv bláznivou horskou dráhou. 

Ve vztazích je nejdůležitější komunikace a taky smích. Mluvit o svých pocitech i potřebách. Protože často se děje, že si vytvoříme o druhém nějakou domněnku, kterou si opakovaně omýláme tak dlouho, až jí sami uvěříme. Přitom by stačilo, kdybychom se dotyčného zeptali…

K tomu, aby mohli naše vztahy fungovat, potřebujeme poznat sami sebe ve všech výšinách, ale i v těch hlubinách. Není třeba v nich ustrnout a uměle si je udržovat. Je třeba zaměřit svou pozornost správným směrem. Tedy:

 • na to, co nás naplňuje a baví, 
 • co nás pozvedá, 
 • co nás směřuje k námi vytyčenému cíli, 
 • co nám vnáší do života radost, klid, jakousi nepopsatelnou esencí štěstí. 

Často se totiž trápíme nejen tím, že nežijeme to, co jsme chtěli, ale právě vlivem zacyklenosti, kdy stále opakujeme jednu a tutéž věc dokola a pak se za to na sebe zlobíme. 

 ZKUSTE DNES UDĚLAT VE SVÉM ŽIVOTĚ 

ALESPOŇ JEDNU VĚC JINAK.

Poznejte svou vizi, ujasněte si, kde toužíte být za pár let a pak ke svému snu každý den udělejte jeden jediný nepatrný krok. 

A chcete-li žít ve spokojeném partnerském vztahu, zkuste každé ráno na svém partnerovi objevit alespoň jednu maličkost, kterou na něm milujete. A pochvalte ho za ni. 

Hnůj se snadno hledá, zapáchá a máme ho tak neustále na očích 

a můžeme na tu hromadu denně přidávat další a další…

Ale například čtyřlístek v trávě jen tak nenajdeme. 

K tomu je třeba otevřené srdce, pohled skrze lásku a trpělivost. 

Pečujte o své vztahy. Uvědomte si, že vztah je vývoj. I vy jste se za dobu, kdy jste poznali například kamarádku ze školky výrazně změnili. Ona se také změnila. Ale pokud bylo přátelství budováno na pevných základech důvěry, sdílení, podpory a lásky, pak jistě přetrvalo a přetrvá.

Nahlédnout na všechny ty bubáky ve své skříni je proces na dlouhou trať. Oni jen tak nezmizí tak je dobré, věnovat se jim, když jsme v síle, v dobrém rozpoložení, kdy cítíme, že zvládneme vše, co si usmyslíme. Protože v takových chvílích otevřeme s klidným srdcem zámek u dveří, koukneme na všechny strašáky, které jsme tam za všechny ty roky zavřeli a dovolíme jim vstoupit. A co se s nimi stane pak? Tím, že je uvidíme, se světlem promění. Stačí to odevzdat nahoru s vědomím – př. Vím o tobě strachu, klidně si ho i vyzualizovat a pak ho láskou obejmout a nechat jít. 

A pokud si s tím nevíte rady sami, vždy se můžete na někoho obrátit. Na kamarádku, partnera, terapeuta, apod.

Důležité je milovat sebe samé a hledat na sobě i v sobě to dobré a to dobré potom uvidět i v ostatních. 

Protože naše vztahy jsou nakonec jen odrazem náš samých a našeho vnitřního světa. 

Taraka

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.