Tetování jako symbol sebevyjádření

Když si představíte, že je kůže jedinečnou ochranou vašeho těla, možná vás také napadne, proč si ji poškozovat tetováním anebo možná začnete namítat, že zdobení lidského těla tu bylo již dávno a sloužilo například k vyjádření a projevení osobnosti v podobě různých symbolů, které zvýrazňovaly například rysy naší osobnosti nebo k jakému rodu patříme atd. Tetování se tak často stávalo běžným symbolem a vyjadřovalo třeba i to, k jaké spirituální či duchovní odnoži se hlásíme. 

Proto existuje řada ornamentů, které si můžeme vybrat pro vyobrazení našeho vnitřního nastavení,

pro podporu své cesty či osobní růst. 

Tetování není pouhým osobním sdělením na kůži, protože působí i na úrovni energetického jemno-hmotného těla a tedy není jedno, co si na svou kůži necháme vyobrazit. Tetování totiž díky energii, kterou vyjadřuje, dokáže ovlivnit naši psychiku, posílit nebo oslabit naše energetického tělo a vliv na to má i místo, které pro tetování zvolíme, barva tetování a samozřejmě význam daného symbolu. 

Pokud si tedy toužíte potetovat tělo nějakým symbolem, vyberte si k tomu vhodný tetovací salón, vhodné prostředí a berte tetování jako rituál. Není vám přece jedno, jakou energii budete tahat všude sebou. 🙂 I sám tatér otiskuje svoji energii do daného tetování. Tedy je důležité, vybrat si vědomého tatéra, který ví, že nejen tetování, ale i jeho rozpoložení je v době tetování důležité.

 

Ideální tedy je, pokud se člověk nechá tetovat v době, kdy dosáhl určitého vrcholu své cesty.

A je vhodné si každý sám za sebe odpovědět kdy to je.;)

 

(A když pozoruji svůj osobní vývoj od pařmenky rokerky po momentální stav, který se také neustále proměňuje a vyvíjí, je mi jasné, že pro mne je vhodné jen tetování henou, které se jednoduše časem smyje samo, tak jako třeba to letošní z festivalu Radosti a života pod Pálavou.)

 

Podle mě je život neustále se proměňující cesta

a jejího vrcholu dosáhneme až se smrtí a příchodem nového.

 

Ale tento článek rozhodně nevzniká za účelem odradit Vás od tetování. Pouze chci vyjádřit, že je důležitý taky záměr, který vás k tetování vede. 

Pokud je to například jenom to, že se chceme někomu zalíbit, někam patřit, získat něčí pozornost, či přízeň, tak bych se do toho rozhodně nepouštěla. 

Pokud je však tetování vaše vnitřní touha po sebevyjádření a probuzení toho, co vám v životě chybí, pak funguje stejně dobře, jako například afirmace či podporující jméno duše.

Uvědomte si, že stejně jako si volíte každý den jiné šaty, je třeba moudře volit své tetování, které druhý den neodložíte, ale půjde s vámi celý život. Časem se Vám tak může stát, že již s vámi toto tetování není v souladu, protože budete úplně na jiné úrovni vědomí než v době, kdy jste si ho pořídili.

 

Vyberte si ho tedy tak, aby mělo neustále pozitivní vliv na váš duchovní rozvoj, vnímání světa i sebe sama.

 

Co se na to však podívat i z druhého úhlu pohledu?

Já sama tetování nemám, ale ve své praxi se setkávám s řadou lidí, jejichž tělo zdobí často nějaké tetování. Občas se jedná o jednoduché kresby a jindy o symboly, o jejichž významu nemají jejich nositelé bohužel ani potuchy. :/ Někdy se zase setkávám s lidmi, jejichž tetování je doslova silným energetickým zářičem. Vzniká tedy již se samotným záměrem podpory cesty daného člověka a tak to má být. 

Takže, ať už tetování fandíte, nebo ne, přeji vám, abyste se svým rozhodnutím byli v souladu. 

A ještě jedno mě napadá. Netetujte si obočí a linky kolem očí a rtů, protože tím měníte to, kým opravdu jste. Samotnou čistou Božskou podstatou plnou kreativity a lásky. Postavení Vašich očí, obočí i rtů svědčí o mnohém a pokud si je tímto způsobem změníte, nebudou Vám lidé, se kterými se setkáte rozumět, protože budete vyjadřovat skrze svůj obličej něco jiného, než co opravdu cítíte.

Buďte sami sebou ve své přirozenosti a kráse. Nebojte se být sami sebou. Vždyť to je to, proč jsme tady přišli. 

Taraka

 

Taraka Solei miluje život na Zemi a jejím posláním je provázet lidi životem na cestě poznání. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, seminářů a kineziologie pomáhá lidem rozvíjet své dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu se svou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> a příběhu pro ženy TARA >> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů