Na dně

Jsi-li na dně –  v bahně, je čas, vrátit se k životu. Odpoutej se od toho, co tě svazuje a najdi opět svoji cestu, která se schovává za rozhodnutím  vzít svůj život zpátky do svých rukou.

Ano, není to jednoduché, je to jako učit se znovu chodit. Nechtěj po sobě hned zázraky, dej si čas. A když nemůžeš jít, tak se začni plazit. Ale nevzdávej to. Nikdy se nevzdávej.

  • I když právě necítíš vůbec nic,
  • i když se cítíš mrtvá, vyhořelá, sama,
  • i když se cítíš rozcupovaná na kusy

ZAČNI ZNOVU!

Přestaň neustále plýtvat zbytečnými slovy a jednoduše to udělej. Tolik slov bylo řečeno, tolikrát ses snažila utopit v bezedné láhvi vína nebo mučících slovech bolesti, nepřijetí, nepochopení, nezdaru. Tolikrát jsi odepsala sebe samu a rozebrala svůj problém na tisíce kousků, ale nic se nestalo. Jen si se zanořila až po krk do všech svých sra…

PŘESTAŇ MLUVIT A ZAČNI JEDNAT!

VEZMI SI ZPÁTKY SVŮJ ŽIVOT bez ohledu na okolnosti. Ano, již víš, čeho se ti nedostává, co všechno ti odepřela tvá rodina, co vše ti odmítli dát – od uznání, lásky, přijetí, atd. Tedy i víš, cos odmítla dát TY sama sobě. Již víš, co nechceš, co už nebudeš dělat.

Je ale taky třeba vědět, do dělat začneš. 

Zaměř se na své okolí a pozoruj ho. Naslouchej těm, kteří jsou propojeni se svými instinkty, se svým nitrem a uč se krok za krokem jednat účinně a jasně. Tedy nejdříve:

NASLOUCHEJ – POZORUJ – KONEJ!

Vytvoř si opět vlastní rytmus a podle něj žij. A když se přece jen objeví další zranění, naslouchej svým znovu-nalezeným instinktům, se kterými si již propojena a udělej, co je třeba. Zas a znova, krok za krokem najdi opět cestu k sobě. 

Již nikdy nebudeš naivní, přijímat násilí nebo cokoliv, co by tě mohlo zničit. 

VSTOUPÍŠ OPĚT DO SVÉ SÍLY!

Už se nepoplazíš, ale vstaneš a prožiješ si na vlastním životě pocit, jaké je to vstát (z mrtvých). Jaké je, cítit dotek svých chodidel na Zemi – nohou, které nevrávorají, ale jsou opět pevně zakořeněny. 

Už nebudeš naivně vyhledávat vztahy s lidmi, kteří mají stejné potíže, stejná zranění, stejné trable jako ty. Byla by to bláhová záplata, která by tě opět vedla do propasti, k osobní prohře, k nenaslouchání si. 

Obklop se lidmi, kteří tě podporují k životu na cestě k sobě a odhoď vše, co zatěžuje tvoji duši. Poznej past, která se skrývá tam, kde tě chtějí vrátit do starých kolejí vedoucích na dno propasti a zasypej ji. Zavři za sebou dveře, protože víš, že nový svět tě vítá. 

Všechny staré křivdy mohou být uzdraveny, když budeš věřit. 

PEČUJ O SEBE S LÁSKOU. 

Každý den se s radostí ptej sebe samé:

„Co by dnes pro mě udělala láska? Co dnes můžu já udělat pro sebe samu?”

A pak jen tiše pozoruj své láskyplné konání, které tvé tělo i duši vyživuje zevnitř.

Každá buňka se s tvojí sebeláskou obnovuje, uzdravuje, tvé tělo má nesmírné regenerační schopnosti, dopřej své duši i svému tělu čas a věř.

Nechej regeneraci proběhnout.

Pouč se ze svých chyb, ať je již není třeba znovu zažít. Dýchej, odpočívej, ale také pracuj na svém znovu-nalezení, znovunabytí vnitřní síly, vnímej svůj životní cyklus a buď s ním v souladu. Jednou jsi nahoře a pak zase dole. Nebojuj. Jen jdi stále vpřed a neohlížej se. Co bylo, bylo. Co bude, to záleží na tvém teď. 

A proto, když je něčeho moc, tak uber. Když je radosti málo, vytvářej ji. 

Osvojuj si nové věci, uč se, dovol svému životu růst. Nauč se opět být sama sebou. A až se tak stane, dej o sobě vědět světu, aby se o tobě dozvěděli ti, kteří mají podobné smýšlení či vyzařování jako ty. 

Objevuj, co ti přináší radost, co tě naplňuje, co tě dělá šťastnou a dopřávej si to plnými doušky, ať se tvá duše směje skrze tvé rozzářené oči. 

Objevuj nová učení, vztahy, sebe.

Objevuj dary Země, které jsou tu pro tebe každý den přítomny, aby tě naplnily radostí. 

Objevuj své dary a následuj hlas své duše, která tě vyvede z jakékoliv nesnáze. Buď opět sama sebou.

TANCUJ NA SVÉ CESTĚ RADOSTÍ.

Taraka

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.