Kde se vzal, tu se vzal: STRACH!

Často na seminářích, rozkrýváme s jednotlivými účastníky jejich strachy a obavy. Ani nyní probíhající semináře nejsou výjimkou. A proto se chci v tomto článku na ty naše strachy a obavy zaměřit.

Jak už jsem psala dříve, strach je energie jako každá jiná, vhodná pro proměnu a vnitřní posun. Je nutné podívat se strachu do očí, analyzovat ho, nechat ho sebou prostoupit, pozorovat ho a přetransformovat ho – tedy proměnit ho ve svoji sílu – nechat strach rozplynout a odejít.

Situace, ve kterých se nacházíme nejsou nikdy špatné, vždy se nás snaží nasměrovat správným směrem – zpět na cestu našeho životního poslání. Záleží však na způsobu, jak na ně nahlížíme. O tom vypráví i příběh Válka citů nebo Anna z mé nové knihy Cesty poznání – poselství života.

Pokud strach potlačíme, jako něco negativního, uloží se v našem těle, v našich buňkách a časem se projeví prostřednictvím nemoci. Navíc se budeme neustále dostávat do situací, ve kterých své strachy a obavy naplno pocítíme a bude se to dít tak dlouho, dokud téma strachu nezpracujeme.

Jaké jsou vaše strachy a obavy?

Strach o blízké, o vlastní život, o práci…

Strach z nedostatku, z nepřijetí, ze smrti…

Strach z toho být vidět nebo zůstat zapomenut…

Strach z toho, jak budete vypadat, co si o vás myslí okolí…

Strach z budoucnosti, z minulosti…

Strach z odhalení nevěry, nepravdy, pomluvy atd.

Pojmenujte si své strachy a podívejte se jim na zoubek. Stojí to za to, protože velikost vašeho strachu odpovídá velikosti vaší vnitřní síly, kterou nevyužíváte a která touží tvořit, NE STÁT ustrašeně v koutě.

Strachy jsou úměrné našemu nedodržování vesmírných pravd. Často zatěžujeme své životy různými polopravdami, tajnostmi, nepravdami atd. a neuvědomujeme si, že jediný, koho tím zatěžujeme, jsme my sami.

Když budete upřímní k sobě, i k ostatním, ulehčíte si spoustu starostí. Vaše cesta bude jasná, čistá, vědomá, jednoduše opravdová.

Pokud máte například strach o své blízké, je to jako byste na ně hodili těžkou pokrývku, ze které se nemohou vymanit a být volní na své cestě. Dusíte je svojí péči a dáváte jim tak minimum důvěry. Je třeba začít věřit, že je o nás vždy dokonale postaráno, odevzdat své strachy směrem k výšinám a začít opět důvěřovat životu.

Odpovězte si také na otázku:

„Proč potřebujete svůj strach? Co vám strach přináší a co vám bere?“

Přináší vám nějaké výhody? Například nemusíte dělat něco, co nechcete? Co takhle raději říct, že to či ono, není to pravé pro vás a že to nebudete dělat?

Pokud věříte tomu, co děláte a děláte vše s láskou, život dává smysl.

Možná přijdete o pár přátel, vztahů, apod. Otázkou je, jestli tyto vztahy byly opravdové a jestli obohacovaly Vaši cestu. Protože ten, kdo Vás má rád, respektuje Vaši cestu, podporuje ji a chápe Vaši odlišnost – jedinečnost.

Každý z nás potřebuje jiné zkušenosti k naplnění vlastní cesty. Prosím, následujte svoji cestu. Lidé, kteří Vás milují, Vám rozumí a respektují Vaši volbu.

Pokud se řídíte vlastním srdcem, jste sluncem pro ostatní.

Děkuji, že jste a že se nebojíte nahlédnout na své strachy a postavit se jim čelem.

Děkuji všem, kteří respektují moji cestu, která mě naplňuje a baví. Děkuji celé mé rodině za podporu mé cesty i mým opravdovým přátelům.

Poznejte svoji cestu a následujte ji. Jen tak pocítíte opravdovou lásku a štěstí.

Co tedy dnes uděláte jinak, až vás opět přepadnou vaše strachy a obavy? Zatlačíte je do stínu, budete tvrdit, že neexistují nebo je vytáhnete na světlo, oprášíte, procítíte, pochopíme a propustíte už navždy?

Těším se na Vaše zprávy, Taraka.

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.
Komentáře
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: