Kam vedou lidské kroky

Dnešní den 29.3.2020 mě vede k zamyšlení nad tím, kam vedou lidské kroky. 

Doba, ve které jsme doposud žili, nás vedla k blahobytu, k dosahování výsledků, zvyšování příjmů, hromadění všemožných světských pozlátek… 

Většinou jste svoji hodnotu určovali podle toho, co vlastníte, jaké máte postavení v práci, jakou máte firmu či podnikání, nebo podle toho, co na sobě nosíte, jak vypadáte atd.

Ale všechny tyto věci vás naplňovali (ovládali) jenom na malou chvíli, kdy jste k nim přičichli a ještě voněly novotou…Pak se jejich opojné kouzlo opět vytratilo.

Nyní jsme ve svých domovech, ve své „nahotě,“ v čistotě těla i duše, kterou nezajímá, co máme, ani jaký post zaujímáme ve vnějším světě. Nyní již nejde doplnit radost ničím z venku. 

Tato situace nás vede k původním pravdách, životním moudrům našich prarodičů, kteří ještě žili v souladu se vším kolem. 

Opět začínáme zpívat, tancovat, naslouchat zprávám větru, propojovat se s přírodou, Matkou Zemí, dívat se na stromy, ptáky, atd. Pozorujeme vše ze své zahrady nebo jen tiše za oknem a jakýkoliv sebelepší oblek, pracovní pozice, či majetek najednou ztrácí smysl…

Spatřujeme, že to důležité nesídlí nikde mimo nás. Je v nás samých. 

Obchody téměř nefungují, a tak i v době, pokud peníze máte, nemůžete je téměř za nic utratit. Věci, které doposud vyplňovaly vnitřní prázdnotu a dělaly krátkodobou radost jsou ty tam.

Pozorujeme najednou více svůj život, sebe samé, svoji rodinu, přátele, sousedy a možná poprvé spatřujete to, co jste doposud neviděli. 

Jaké jsou vaše vztahy? 

Jaký je váš vztah k sobě?

Jak komunikujete s ostatními?

Dýcháme a učíme se skrze svůj dech vnímat nejen svůj nádech a výdech, ale i tu pauzu, která nastává mezi tím. Vnitřní ticho, kdy žádná myšlenka neproudí, pouze jsme. A tak se pomalu stáváme čistým bytím. 

Nastává doba uvědomění, že radost nejde najít venku. Je třeba jí být naplněni zevnitř. Protože vnitřní radost se nedá ničím nahradit, ani zaplnit. Prostě tam je a čeká až se jí otevřeme a my tak poznáváme, že to, co nyní můžeme skrze tuto situaci prožít, jsme my sami. 

Pocit, jako bychom se vrátili domů. Radost se rozeznívá v našem srdci a rozlévá se do celého těla, až jako vodotrysk vytryskne na povrch, čímž rozveselí všechny a všechno kolem. 

Přeji nám všem spoustu vnitřní radosti. 

Taraka

Více k tématu na mém youtube kanále Taraka Solei >>

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.