I. a II. čakra v ženských souvislostech

Mým květnovým láskyplným tématem, na který se nyní toužím zaměřit je PÁNEV Z HLEDISKA ČAKER a její skryté možnosti (zdraví, sexualita, síla, tvořivost, citlivost, hojnost).

V minulém příspěvku jsem se podrobně zabývala hlubším pohledem na naše ženské pánevní dno, které je energeticky spojeno právě s prvními dvěma čakrami. 

Většina z nás ví o čakrách jako o energetickém systému velkou spoustu důležitých informací, které však často oddělujeme od svého běžného života, což je velká škoda. Ráda bych Vám proto ukázala další pohled na věc, abyste si začali lépe uvědomovat své životní souvislosti.

Pánev je naší továrnou emocí,

 a proto je dobré pravidelně jí věnovat svoji pozornost.

 

Které čakry se tedy týkají pánve a jak spolu vše souvisí?

1. kořenová čakra – Múládhára

  • Tato čakra se nachází v oblasti hráze.
  • Umožňuje nám vnímat naše ženské kořeny, naši ženskou sílu, naše ženské rody. 
  • Je spojena s naší sexualitou i s naší schopností zplodit potomky a zachovat rod.
  • S touto čakrou souvisí také hojnost, vnitřní bohatství a bytí pevně nohama na Zemi.
  • Nevyváženost kořenové čakry se projevuje pocity strachu, neklidu, můžete se cítit skleslé, zakoušet stres, snadno se rozzlobit nebo se na okolí utrhnout. Jsou to reakce, které je třeba zpracovat a proměnit – tedy nepotlačovat je!
  • Důležité je převzít odpovědnost za svůj život a jednat tak, aby byly vždy uspokojeny Vaše základní potřeby. Pokud tedy Vaše peněženka zeje prázdnotou a stále žijete s hlavou v oblacích, zaměřte se na svoji první čakru – na oblast své hráze, na své uzemnění, na své kořeny, svoji sexualitu, své strachy i úzkosti. Uvidíte, že se Vám to díky Vaší pánvi podaří rozuzlit.

 

 

2. sakrální čakra – Svádhišthána

  • Tato čakra se nachází v oblasti podbřišku.
  • Umožňuje nám užít si naši sexualitu, být vášnivé, sexuálně aktivní, spokojené.
  • S touto čakrou souvisí také naše tvořivost i naše city a chuť otevřeně vyjadřovat své emoce.
  • Moudrost této čakry spočívá v uvědomění, že jakékoli city i emoce mají vždycky svou příčinu a máme na ně právo. Bohužel nás naše společnost už od dětství vede ke skrývání vlastních pocitů, k jejich potlačování, zavrhování…a tak se nám právě v této oblasti tyto emoce ukládají a způsobují různé potíže, či nepohodu. Život nás přestává bavit, nemáme žádná přání, ke všemu se stavíme odmítavě, ztrácíme sexuální touhy i tvůrčí nápady a objevují se pocity viny, které tuto čakru blokují.

Proto je důležité mluvit o svých pocitech otevřeně, nechat je proudit na povrch, přijmout je a transformovat je a pokud na to nemáte sami sílu, nebo se to týká těžkých traumat jako je znásilnění, zneužívání, atd. je vhodné vyhledat vhodnou psychoterapeutickou pomoc. Protože stejně jako si zubařem necháte ošetřit bolavý zub, tak si i tato traumata zaslouží ošetření a péči.

Neodkládejte své pocity a mluvení o nich na později. Nepotlačujte je, neukládejte si je. Začněte se konečně opravdově projevovat, protože pak budete pro ostatní lidi ve svém okolí čitelní a pravdivý. Převezměte svoji odpovědnost za to, jak se cítíte a pokud to nestojí za nic, změňte to!

Odpovězte si každé ráno na otázku:

„Jak se chci dnes cítit?” a pak se na sebe usmějte do zrcadla a jděte vstříc radosti a lásce.

Taraka

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.