Dívej se za …

Ráno jsem dala dětem na stůl čerstvě posbírané jahody ze zahrádky. Když jsem se otočila, všechny jahody byly fuč.😂

V misce zůstala jen jedna.
Byla totiž škaredá. Na první pohled na ní byly vidět nějaké vady.

Vzala jsem si ji a s vděčností jsem se do ní zakousla. Byla tak sladká, až mě to samotnou překvapilo.

Ponaučení z tohoto příběhu zní.

Nehodnoť ostatní podle toho, jak vypadají nebo jak se ti jeví navenek.

Pod tou slupkou fyzického těla se vždy skrývá citlivá duše.

Možná když oslovíš někoho, kdo se ti na první pohled nezdá, nebo je mimo "tvojí ligu", zjistíš, že je to vlastně skvělý člověk.

Možná najdete společnou řeč. Možná si řekneš, že tento člověk klame tělem.Děje se to často u všech lidí. Někdy si myslíme že tento muž nebo tato žena je příliš hodná/ý a když ji poznáme blíž, zjistíme, že se za tou dobrotou skrývá velký strach z nepřijetí. Ale pokud jsme my sami tohoto člověka přijali, můžeme společně růst a učit se.

Někdy zase vidíte člověka, který je na první pohled nesympatický, působí na vás arogantně nebo strnule nebo naštvaně. Pak ho poznáte blíž a zjistíte že je to ten nejlaskyplnější člověk.

Všechno je to o maskách a rolích.

Když nebudeme nosit masky a hrát role, že jsme někým jiným než jsme, poznáme se navzájem ve své čisté kvalitě mnohem rychleji a umožníme tak ostatním, uvidět naši pravou tvář.

Pak lidé nebudou muset hádat, co skrýváme pod tou naší maskou, ať je jakákoliv.Být čitelný vede zpočátku k obávám, protože čitelný = zranitelný?.

Ale pokud v našem životě sídlí sebeláska, sebepřijetí, víra v sebe sama, tak žádná zranitelnost neexistuje. Proč? Protože jsme si vědomi i svých chyb, díky kterým se učíme růst.

A tak pokud nás na ně někdo zvenčí upozorní, jsme za to vděční. Protože víme, že máme před sebou ještě kus zábavné cesty k tomu, aby jsme vše proměnili.

Nehrajme si na dokonalou jahodu.

Důležitý je obsah ne forma.

Taraka🔆

#taraka #cestypoznanizivota #jahoda#mňam #zahrada #budsamsebou

Taraka Solei miluje život na Zemi a ví, že ho můžeš milovat taky. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, sebe-rozvojových seminářů a kineziologie Ti pomůže rozvíjet Tvé dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu s Tvou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika dalších knih i e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> , příběhu pro ženy TARA >> a příběhu TRIŠA>> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.