Co mě mrzí aneb Země a my

Víte, co mě mrzí?

Že ani v době, kdy požáry 🔥 ničí vše živé po celé Zemi, nejsme schopni táhnout za jeden provaz a pomoci Zemi alespoň například sázením stromů.🌲🦚🌳🌴🌱🌿

Nejde tu „pouze“ o ekosystém, jde tu o nás všechny. Naše Země – a teď nemyslím jen tu Českou, myslím tím celou Gáiu – je odrazem nás samých. Co se děje uvnitř nás, když všude řádí ničivý oheň , dochází k záplavám, tzunami, výbuchům sopek, zabíjení bleskem apod. Jak se opravdu jako lidé cítíme ve svém životě? Proč s tím něco neuděláme dřív, než to za nás jako naše zrcadlo učiní naše Země?

Nedávno jsem sdílela článek o tom, že v Indii dokázaly za pár hodin vysadit 66 milionů stromů.

A my? Když vidím, kolika zbytečnostmi si ládujeme nákupní košíky.., ach jo… Co kdyby každý člověk na Zemi vysadil pouze jeden jediný strom? Jeden strom za každého člena rodiny? Opravdu nemáte těch pár korun na koupení sazenice?

Nevadí.

Pořád vám zůstává tělo, které je schopné dojít k jakémukoliv stromu v době, kdy daruje svá semena a zasadit je do půdy.

Pořád můžete přestat znečišťovat půdu pesticidy a jinými chemikáliemi, které se poté dostávají do našich vod i do našich jídelníčků.

Pořád můžete spotřebovávat méně a méně plastů a podívat se například na film Bez věcí nad věcí, který vám ukáže, že naše babičky dokázaly žít jen s málem. A přitom nikdy nezapomínaly na to, aby si společně s námi užívaly radost.

Buďme pokorní. Neodhazujme nedopalky cigaret – a vůbec – přestaňme s kouřením, které beztak nic dobrého nepřináší.

Opečujme minimálně své okolí tak, abychom pomohli naší Zemi. Možná se vám to zdá málo, ale pokud to udělá každý z nás, časem se to projeví.

Od vydání knihy Triša jste podpořili výsadbu 100 stromů, za což vám ze srdce děkuji.

Je nás tu na fb stránce Taraka Solei více než 1000. Nebuďme lhostejní.

Vysaďte svůj strom a vyfoťte ho pro nás a nasdílejte na mé fb stránky.  Nový strom. (Vím, že někteří jste vysázeli lesy, pojďte společně s námi zavzpomínat.) Sázejme stromy spolu.

 

 

 

 

Na obrázku je náš rodový dub. Ještě je malinký, ale my ho milujeme. Máme vysázeno také spoustu dalších ovocných stromků a budeme v tom pokračovat dál. Proč? Protože to má smysl. Cítím to. Cítíme to. Žijeme to. Spolu.

Přidejte se. Sázejme stromy spolu.

Taraka Solei 🌱

www.taraka.cz/cesta-vedomeho-byti

www.cestypoznanizivota.cz/trisa

www.cestypoznanizivota.cz/sazejme-stromy-spolu

Taraka Solei miluje život na Zemi a jejím posláním je provázet lidi životem na cestě poznání. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, seminářů a kineziologie pomáhá lidem rozvíjet své dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu se svou duší. Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> a příběhu pro ženy TARA >> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů